Дек06

Врахування кліматичних умов при будівництві

До чинників, пов’язаних з природно  — кліматичними умовами, відносять температуру  і вологість зовнішнього повітря, висоту снігового покриву, силу і направлення переважаючого вітру, глибину сезонного промерзання ґрунту, рівень ґрунтових вод. Переміщення повітряних атмосферних мас супроводжується вітром. В кожній місцевості існує переважаючий напрямок вітру,який істотно впливає на клімат та умови проживання.

Вітрове,снігове навантаження визначається згідно нормативної літератури   СНиП 2.01.07-85* там же представлені схеми обтікання вітром будівель різної конфігурації. Питання орієнтації житлових будинків  та їх внутрішнього планування  дуже важливі для всіх кліматичних зон. Залежність теплового режиму від направлення  домінуючого вітру а також від дії сонячної радіації дуже велика. Розташовувати будинок на місцевості по можливості краще,щоби вхід в нього був з південної  сторони. Південна сторона будинку не так заноситься сніговими заметами,не так сильно продувається вітрами, а сонце буде обігрівати терасу,що розташована на вході.

Перш ніж розпочинати будівельні роботи,ретельно вивчають геологію ґрунтів на майданчику. При цьому визначається рівень ґрунтових вод,вид ґрунту,його несучу здатність та глибину промерзання. Глибина промерзання ґрунтів це не постійна величина для даної місцевості і може залежати від місця розташування конкретного майданчика.  Грунт на ділянці,що розташована  в захищеній від вітру низині може промерзати на меншу глибину,ніж  на ділянці розташованій вище. Але в будь якому випадку треба орієнтуватися на показники нормативної літератури. Рівень ґрунтових вод може значно змінюватися в залежності від сезону та погодних умов. Тому краще брати показники,виходячи з самих несприятливих умов,коли рівень ґрунтових вод є максимальним. Найчастіше це відбувається під час весняної повені, або в період сильних злив. Не виключно,що рівень ґрунтових вод  треба буде штучно знижувати  за допомогою дренажної системи.